Beskyttet: Hjem igjen til Egersund – med Norrøn på laget
Passordbeskyttet
Skriv inn passord nedenfor for å vise innlegget:
Skriv inn passord nedenfor for å vise innlegget:
Publisert: 26.11.2025
YSK står for yrkes- og studiekompetanse. Det er for lærlinger som ønsker å få begge deler, og som etter endt løp ender opp med spesiell studiekompetanse med realfagsfordypning og fagbrev.

Markus Gerhard Nymark Brown er førsteårs YSK-lærling som prosessoperatør ved Titania
YSK står for yrkes- og studiekompetanse. Det er for lærlinger som ønsker å få begge deler, og som etter endt løp ender opp med spesiell studiekompetanse med realfagsfordypning og fagbrev.
Tilbudet er tilgjengelig innenfor:
• bygg- og anleggsteknikk
• teknologi
• industri og elektrofag
Det er et fireårig løp. Det blir lagt opp til at lærlingen er to dager i bedrift og tre dager på skolen de første tre årene, og siste året har tre dager i bedrift og to dager på skolen.
Det er et krevende løp, men belønningen er å komme ut med dobbelt opp: både fagbrev og spesiell studiekompetanse, og være klar for alle muligheter for videre karriere.
Aker Solutions i Egersund og Titania er to av bedriftene som har vært pådrivere sammen med Dalane videregående skole for å få denne lærlingordningen på plass.
Aker Solutions i Egersund har tatt del i YSK-ordningen helt siden oppstarten i 2023 og vi har tatt inn flere YSK-elever hvert eneste år etter det.
-YSK-elevene er faglig sterke elever som har god forståelse for fag og som samtidig ser viktigheten av arbeid i praksis. De ønsker seg erfaring fra praktisk arbeid, samtidig som de holder muligheten åpen for å ta høyere utdanning senere i utdanningsløpet sitt. Underveis bidrar YSK-elever positivt i produksjonen på lik linje med ordinære lærlinger, men det største fortrinnet er mye mer langsiktig, sier verftsdirektør Audun Pedersen
Han legger til: Ved å bidra til YSK får vi mulighet til å ansette kandidater som får en bredere teoretisk bakgrunn med både praktisk erfaring og kompetanse fra bedrift. Kombinasjonen av teori og praksis som disse elevene får, er noe vi som bedrift alltid vil ha behov for – både nå og i framtida.
Som en stor arbeidsgiver i regionen har Titania tatt imot studenter og elever gjennom sommerjobber, traineeordninger og som lærlinger. Arnhild Ravnevann er ansvarlig for lærlinger og har vært sentral i Dalane videregående skole sin arbeidsgrupper for innføring av YSK-retningen.
Hun ser mange fordeler med YSK.
-Lærlinger generelt, og YSK-lærlinger spesielt, er et viktig rekrutteringstiltak i et krevende arbeidsmarked. Fordelen med YSK-lærlinger er at de er hos oss i fire år. Etter endt lærlingperiode kan de, hvis de ønsker, videreutdanne seg til for eksempel ingeniør i samarbeid med bedriften. Og på sikt komme tilbake til oss. Det å ansette ingeniører, som allerede har fagbakgrunn og innsikt i bedriftens muligheter og drift er verdifullt.
–YSK-lærlinger kan bli bedriftens fremtidige ledere. De er svært unge når de begynner hos oss og kan utvikle seg i takt med bedriftens behov og mulighetsrom sier Arnhild Ravnevann.

Levi Ulland er andreårs YSK-lærling som industrimekaniker ved NorDan
På Yrkesmesso i Sokndal møter vi to som er i gang som YSK-lærlinger.
Levi Ulland er andreårs YSK-lærling som industrimekaniker ved NorDan. Han forteller at han setter pris på fordelen ved å kunne ta spesiell studiekompetanse som gir ekstrapoeng sammen med fagbrev. Det holder alle muligheter åpne, og han har i tillegg blitt fagarbeider.

Markus Gerhard Nymark Brown er førsteårs YSK-lærling som prosessoperatør ved Titania. Han trives og har allerede begynt å tenker på fremtidige studier og yrkesvalg. Men siden verden er i endring så vurderer han både geo- og petroleumingeniør som aktuelle retninger.
Therese Anita Holmen er brennende engasjert i YSK og leter etter flere bedrifter som ønsker denne type lærlinger.
Trenger din bedrift engasjerte og ambisiøse lærlinger, som på sikt kan blir gode ingeniører med solid fagbakgrunn, så ta kontakt med Therese Anita for å høre mer om læreløpet og om det kan være aktuelt for din bedrift.
E-post therese.anita.holmen@skole.rogfk.no
Mobil 90 16 28 74
Publisert: 24.11.2025

Over 100 000 arbeidstakere har allerede fått opplæring gjennom KompetansePluss. Nå kan din bedrift søke midler for å få kurs, og AKS Kompetanse AS kan hjelpe med alt fra søknad til gjennomføring.
Offentlig støtte til kompetanseløft, med kurs tilpasset din bedrift.
Gjennom KompetansePluss Arbeid, en nasjonal støtteordning fra Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse (HK-dir), kan din bedrift få midler til opplæring som styrker de ansattes
– lese- og skriveferdigheter
– regneferdigheter
– digitale ferdigheter
– norsk (eller samisk) språk
Over 100 000 arbeidstakere har allerede fått opplæring gjennom KompetansePluss. Nå kan din bedrift søke midler for å få kurs, og AKS kan hjelpe med alt fra søknad til gjennomføring. Kurset blir laget for din bedrift og gjennomført hos deg. Det skal baseres på de kjerneoppgavene som de ansatte trenger språk eller ferdigheter for å gjennomføre i sin arbeidshverdag.
Arbeidslivet endrer seg i raskt tempo, og det å ha ansatte med ulikt kompetansenivå på språk og digitale ferdigheter kan være en utfordring. Det gir mindre effektiv kommunikasjon, med rom for misforståelser og økt stress for arbeidstaker. Det er utfordrende å være bekymret for å ikke gjøre ting riktig, og ansatte kan kvie seg for å spørre om hjelp med grunnleggende ferdigheter.
Nesten alle yrker er nå preget av økende digitalisering. Det kan være vanskelig hvis man ikke er vant med digitale verktøy, og steget inn til grunnleggende kompetanse kan være høyt. Det kan være alt fra HMS-rapportering til varetelling og lagerføring som nå er digital, og som har ulike verktøy man skal bruke. Ofte er det å mangle grunnleggende ferdigheter en tid- og energityv for de ansatte.
AKS Kompetanse AS kan hjelpe deg hele veien fra søknad til gjennomføring.
Dette er ikke bare et kurs. Det er en investering i både folk og bedrift og fremmer en læringskultur og felleskap. Det gir bedre kommunikasjon og færre misforståelser på jobb. Øker trivsel og effektivitet.
Både private og offentlige virksomheter kan søke – i samarbeid med en opplæringstilbyder, som AKS Kompetanse AS, som hjelper deg hele veien fra søknad til gjennomføring.
Nå har søknadsportalen åpnet og det er Søknadsfrist allerede 9. desember 2025.
Ikke vent for lenge – dette er en sjanse til å løfte kompetansen i bedriften uten å tømme budsjettet! Mer informasjon kan du evt. finne hos HK-dir.
Ble du nysgjerrig? Ta kontakt med AKS Kompetanse AS for å finne ut hva vi kan søke på sammen.
Publisert: 07.11.2025
Bli med på AftERwork med Egersundregionen! Vi drar til Jøssingfjord Vitenmuseum for å teste klatreveggen og en omvsining. Etterpå tar vi turen til Kaffidyret for en Quiz. Ta med deg en kollega eller flere og bli med!

Flere av de unge, engasjerte, menneskene bak U37 Dalane har nå kommet inn som en ny ressursgruppe i Egersundregionen. Gjengen skal ha ansvaret for å arrangere og gjennomføre 12 Afterwork-arrangementer gjennom året.
Det er få begrensinger på hva aktivitetene kan inneholde. Blant forslagene er det blant annet klatring i Dalane Vitenmuseum Jøssingfjord, fototur til Eigerøy fyr, Paint-and-sip og speednettverksbygging. Men, det skal minst være en aktivitet i hver av Dalane-kommunene.
Enten du er tilflytter eller alltid har bodd her – aftERwork er til for alle som ønsker å utvide horisonten og stifte nye bekjentskaper.
Afterwork med Egersundregionen skal arrangeres hver andre torsdag i måneden.
Arrangementene er støttet av Rogaland Fylkeskommune.
Siste kommentarer